fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

odvykaní

sylva

Jak presvedcit kamaradku,aby prestala s drogama(pervitin,nitrozilne).Mela vzdy svou hlavu,jak ji primet k tomu,aby chtela prestat?Diky.

Odpověděl: Jakub Minařík

To vám doopravdy nepovím, asi proto, že na takhle položenou otázku to prostě dost dobře nejde.
Mám asi jedinou dobrou radu. Ta se týká hlavně vás, ale i vaší kamarádky. Mám bohužel příliš mnoho klientů, kteří začali brát tak, že se snažili někomu pomoci. Ve chvíli, kdy si dáte s kamarádkou, třeba proto, že vám slíbí, že když si dáte s ní, tak přestanete (jako že přestanete obě), tak začnete brát s ní. Iluze že to zvádnete bývá dost klamná, nejde z toho dost dobře vystoupit, protože jste v tom pak příliš angažovaná. Osobně bych vám doporučil utéci, dokud je čas (to je ta rada). Pokud kamarádce na vás záleží, může být signál, že vás ztrácí natolik alarmující, že začne uvažovat co s braním pervitinu. Pokud jí to bude jedno, nemůžete v danou chvíli dělat nic, ale možná že až se kamarádka za nějaký čas rozhodne abstinovat, vy budete jediná, která jí zbyla a může se k vám vrátit. A vy jí pak můžete velmi výrazně pomoci k návratu mezi lidi, kteří neberou. Ono to totiž bez přátel, bývá zatraceně těžké. :-)
Držím vám palce a buďte opatrná.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Creative Commons Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko