fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Dlouhodobé užívání

Sára29

Zdravím, poznala jsem kluka,který mi po nějaké době oznámil, že užíval 15 let pervitin. V té době mi řekl ze je 14.dni čistý.Nyni asi po 3 měsících mi řekl ze se drží a ze nic neměl.
Podle příznaků co jsem se dočetla je v tomto případě zvýšena fyzická aktivita, nízká tělesná hmotnost a necítí únavu, špatný chrup.
Všechny tyto údaje souhlasí . Nejsme spolu denně ale nedokážu poznat zda dále pervitin užívá či opravdu přestal .
Když jsem se ho ptala tak mi řekl proč mu nevěřím apod. Měla jsem tendenci vztah ukončit ale chtela jsem mu dat šanci . Není agresivní chová se hezky ale porad tam je ta obava zda je možný ze by sám od sebe přestal brát . Moc se mi to nezdá . Prosím o jakoukoliv radu . Děkuji Sára

Odpověděl: Dana Pěčová

Dobrý den,

 

víte, ta obava tam bude dlouhodobě. To, jestli nadále užívá pervitin nejspíš poznáte podle výkyvů nálad a na jeho fungování.

Po 15 letech užívání má samozřejmě špatný chrup a je pohublý. I zvýšená aktivita a únava může nějakou dobu abstinence přetrvávat.

Zvažte, zda chcete takovou nejistotu mít delší čas a zda takového partnera chcete. Může se stát, že svou abstinenci neudrží a zase začne pervitin brát.

Jestůi chcete mít jistotu, domluvte se s ním na testování. Jinak nic nezjistíte.

 

Za Poradnu Pěčová

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Creative Commons Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko