Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz
Zadejte dotaz
Prohledejte jiľ zodpovězené
Nevíte, jak se zeptat
PORADENSKÁ LINKA
602 666 415
Odpověď podle kódu
ANKETA
Otázka jen pro uživatele marihuany (a pouze marihuany, bez kombinace s jinými látkami): Jak často hulíte?
Těhotenství a drogy
Není znàmo
Dobrý den ,
mam otázku je to +- 5 dní zpátky co jsem zjistila , že jsem skoro v 5 měsíci těhotenství .
Mezi tou dobou jsem požívala občasně pervitin (kouřením)
Teď jsem už dala ruce pryč s chci se vyhejbat společnosti co s tím ma něco společného
Nechci to mít už ve svém životě .. už tak mi to způsobilo spoustu negativních změn v mem životě
Ale abych se dostala k mému dotazu proč zde vlastně píšu ..
Když už od teď nepožiju žádnou látku .. to znamená žádný pervitin ( pervitin je jediná droga co jsem si dávala .. j)
A budu pít různé vitaminy nebo detoxikacni čaje .. jednoduše řečeno můj život bude bez drog už … a budu dělat vše vo je potřeba aby se dítě vyvíijelo dobře … Bude mít po porodu nějaké abstinencni příznaky nebo ne .. BYla bych hrozné rada když by žádné nemělo a vše bylo jak ma …
Odpověděl: Anna Novotná
Dobrý den,
díky moc za Váš dotaz. Je moc fajn, že máte v plánu nyní abstinovat! K Vašemu dotazu ohledně abstinenčních příznaků: nemusíte se obávat, neměly by se objevit. U stimulantů, mezi které patří pervitin, se ve vztahu k těhotenství neřeší ani tak abstinenční příznaky u dětí - ty jsou ohrožující u opiátů - jako spíš vliv na vývoj plodu a změny, které jeho užívání mohlo v průběhu těhotenství způsobit. Dlouhodobější užívání pervitinu může zapříčinit například nižší porodní hmotnost, vyšší riziko předčasného porodu, odloučení placenty a další komplikace. U dítěte se pak mohou v budoucnu objevit poruchy chování (ADHD, hyperaktivita), poruchy spánku, neklid atd. To, jak se vše bude vyvíjet ve Vašem případě, by bylo z mé strany pouze hádání z křišťálové koule, každopádně plán nebrat je ten nejlepší možný. Moc doporučuji také začít chodit pravidelně do těhotenské poradny, kde Vás v rámci pravidelných kontrol ujistí v tom, že je vše po zdravotní stránce v pořádku.
Také mne napadá, že možná nemusí být úplně jednoduché s užíváním skoncovat, obzvlášť, pokud jste se delší dobu pohybovala v komunitě dalších uživatelů. Proto si myslím, že by mohlo být fajn, mít možnost někde o všem otevřeně mluvit. Napadá mě možnost zkontaktovat například nejbližší kontaktní centrum (k dohledání zde v Mapě pomoci: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/).
Případně, pokud jste z Prahy nebo ji máte blízko, se můžete obrátit na paní doktorku Ilonu Preslovou, která již řadu let nabízí podporu rodičům se zkušeností s užíváním návykových látek.
PhDr. Ilona Preslová
Centrum komplexní péče o dítě a rodinu, SANANIM
pevná linka: +420 220 80 31 30
mobil: +420 702 036 237
email: pece.dite@sananim.cz
https://www.sananim.cz/sluzby-a-zarizeni/ckp/
Přeji vše dobré a za Drogovou poradnu zdravím
Andula Novotná
Zpět