Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz
Zadejte dotaz
Prohledejte jiľ zodpovězené
Nevíte, jak se zeptat
PORADENSKÁ LINKA
602 666 415
Odpověď podle kódu
ANKETA
Otázka jen pro uživatele marihuany (a pouze marihuany, bez kombinace s jinými látkami): Jak často hulíte?
Relaps-recidiva
Tajná M
Dobrý den,
Po 7 letech jsem začala zase brát pervitin. Zpočátku občas a pak tak 3-4 do týdne. "Naštěstí" jen šňupáním, kdysi injekčně. Od adiktoložky mám nůž na krku. Ještě jednou a léčba,to nemůžu. Mám dítě... chodím teď 1x týdně na testy a samozřejmě jsem selhala,ale nemohla jsem mít pozitivní testy,tak jsem dala jinou moč. Vím, není to správné...ale musela jsem.
Ale co dál??? Jak žít normálně?
Díky
Odpověděl: Anna Novotná
Dobrý den,
díky moc za Váš dotaz a za důvěru.
Bohužel neznám Vaši situaci detailněji, nevím, zda docházíte k adiktoložce dobrovolně nebo se jedná například o požadavek OSPOD, z jakého důvodu Vás testují - zda jste v nějakém léčebném abstinenčním programu, proč nelze s adiktoložkou mluvit narovinu atd. Prostě mnoho otázek a málo odpovědí :-) Každopádně se zdá, že ambulantní spolupráce s adiktologem asi není to, co by Vám v tuto chvíli dostačovalo, píšete, že se intenzita braní zvyšuje, nedaří se nedat si i v momentě, kdy Vás čekají testy, sama se ptáte, jak žít normálně - což asi znamená bez drog.
V tom případě by asi stálo za to uvažovat o intenzivnější formě léčby - existují totiž i možnosti léčby společně s dítětem a těch možností je hned několik.
Pokud jste z Prahy nebo je pro Vás Praha dobře dostupná, je zde možnost pobytu matky s dítětem (do cca 5 let věku) v Dětském centru při Thomayerově nemocnici v Krči s docházkou do Denního stacionáře SANANIM. Jde o 4 měsíční ambulantní léčbu, s docházkou každý všední den od 9.00 - 16.00, s tím, že po dobu léčby o dítě pečují sestry v Dětském centru, Vy péči přebíráte po návratu ze stacionáře a o víkendech. Více informací by Vám určitě poskytli kolegové z Denního stacionáře, případně se můžete dostavit na jejich motivační skupinu (ÚT + ČT od 10.30 do 12.00), která slouží jako vstupní brána do různých forem léčby.
Denní stacionář SANANIM
http://www.sananim.cz/o-nas-1/denni-stacionar-dst.html
Janovského 26, Praha 7
(nedaleko Veletržního paláce, mezi zastávkami tramvaje Strossmayerovo náměstí a Výstaviště - vchod se zvonkem přímo z ulice)
pevná linka: +420 220 803 130
mobil: +420 605 212 175
Dalšími variantami jsou terapeutické komunity pro matky s dětmi (mohou i mladší školní, nejčastěji nastupují matky s dětmi ve věku 0 až cca 5 let):
terapuetická komunita Karlov: http://www.sananim.cz/o-nas-1/terapeuticka-komunita-karlov-tkk.html
terapeutická komunita Podcestný Mlýn: https://podaneruce.cz/centra-sluzby/terapeuticka-komunita-v-podcestnem-mlyne/
Zde jde o dlouhodobou pobytovou léčbu, do které ale může nastoupit matka společně s dítětem. Více informací ke Karlovu byste se dozvěděla také na motivační skupině Denního stacionáře.
Pokud by Vám vyhovovalo se jen s někým sejít a probrat celou situaci osobně, hledat možné varianty řešení anebo se prostě jen někde svěřit, s tím, co teď prožíváte, mohla bych Vám doporučit Centrum komplexní péče SANANIM. To vede kolegyně Ilona Preslová, která již řadu let pomáhá rodičům - uživatelům drog. Sídlí v Praze, ale je možné se spojit i telefonicky či po mailu. http://www.sananim.cz/o-nas-1/centrum-komplexni-pece-o-dite-a-rodinu-ckp.html
Snad se mi podařilo Vám alespoň částečně odpovědět, pokud byste měla ještě jakékoliv otázky, určitě napište. Myslím, že by stálo za to mluvit otevřeně o tom, co se děje a hledat cesty, jak z toho ven, tak, aby to bylo co nejpřijatelnější pro Vás i pro rodinu. Držím palce!
Přeji, ať je brzy lépe!
Za Drogovou poradnu zdraví
Andula Novotná
Zpět