fb

Nacházíte se: Úvodní stránka Pomoc a léčba

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Pomoc a léčba

Systém péče a léčby v oblasti drogových závislostí

 

V České republice je v současnosti již relativně komplexní systém služeb od primární prevence přes programy, kde pracují s klienty, kteří aktuálně užívají drogy, až po léčebná zařízení a doléčovací centra pro lidi po léčbě z drogové závislosti.
Možná, že pro vás není úplně srozumitelné, na který typ zařízení se v konkrétní situaci obrátit, jaký typ léčby zvolit, jaký je rozdíl mezi jednotlivými službami a co nabízí.
Proto jsme se rozhodli pro vás připravit přehled, který by vám měl pomoci se v tom lépe zorientovat a případně si pak zvolit vhodný typ služeb a péče. Konkrétní adresy na zařízení, která se zabývají drogovou problematikou, najdete na Drogovém informačním serveru na www.drogy.net/databaze-kontaktu nebo na webu Národního monitorovacího střediska pro drogy a drogové závislosti v rubrice Mapa pomoci na http://www.drogy-info.cz/index.php/map/.
Informace o zařízeních a službách SANANIM z.ú., které provozuje i tuto internetovou poradnu, najdete na www.sananim.cz.
V podrubrikách jsou uvedeny informace o základních typech péče (Primární prevence, Harm reduction - terénní programy, kontaktní centra, Substituční léčba, Detoxifikace, Léčebné programy - ambulantní a pobytová léčba, Doléčování).

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Creative Commons Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko