fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Krev z nosu

Anonym088

Zdravim, dříve jsem šňupala pervitin, teď užívám nitrožilně. Občas si ale šňupnu a pokazdy mi teče krev..a to docela dost.
Dřív když jsem jen šňupala tak mi taky několikrát tekla, ale jehlou beru už cca rok a tak myslím ze ten nos měl čas se zahojit.
Nebo ne?

Odpověděl: Hana Skořepová

Zdravím Anonyme 088.

 

Zřejmě jste si šňupáním pervitinu poškodila nosní sliznici, která pravděpodobně bude již reagovat takto citlivě při každém šnupnutí. Stav Vaší sliznice i přepážky je nevratný a lze ho jen udržovat v tomto stavu, se snahou o nezhoršení situace.


Látky obsažené v pervitinu mohou na takto narušenou sliznic působit agresivně a krvácení je pak reakcí. Příčina častého krvácení může být i vrozená, například v podobě křehké cévní stěny a šňupáním jste to jen zhoršila. Někdy je to průvodní znak i vysokého krevního tlaku, ale to bych u Vás nepředpokládala.

Pokud chcete zlepšit stav sliznice, tak můžete užívat vitamin C. Také kyselina askorbová a rutin zpevňují cévní stěny. Mezi přírodní zdroje rutinu patří pohanka, otruby, ořechy nebo listová zelenina a čaj. Na sliznici přímo můžete aplikovat Coldastop- nosní olej s vitaminy A a E, k ošetření a regeneraci poškozené nosní sliznice.


No a pak se samozřejmě  nabízí šetřit své tělo i tím, že nebudu do sebe rvát drogu takto.

Bohužel jste si nevybrala moc bezpečnější aplikaci, Spíše s injekční aplikací mohou být zdravotní komplikace mnohem vážnější. Jak to vypadá s Vašimi žílami? Zvažovala jste si dát třeba i celkový oddech jako nejbezpečnější variantu? Jste v kontaktu s nějakým nízkoprahovým zařízením kvůli výměně stříkaček a případné konzultace? Pokud byste potřebovala ráda Vám poskytnu kontakt na zařízení v dané oblasti.

 

Buďte na sebe opatrná. Zdraví máte jen jedno,

HS

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko