fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Dovolená v zahraničí

Petra

Dobrý den, mám dotaz. Už 14 let užívám téměř denně pervitin. Přesto je můj život spořádaný- mám funkční manželství, úspěšně vychováváme 3 děti, mám stálé zaměstnání. Nechci nic měnit, protože mi tento způsob vyhovuje se vším všudy. Bohužel se po letech vyskytl problém. Rozhodli jsme se s manželem a dětmi strávit letošní dovolenou v zahraničí, pravděpodobně v Turecku a následně na Kubě nebo Srí lance. Já pochopitelně potřebuji na cca týdenní pobyt 2-3 gramy pervitinu, jinak vysněnou dovolenou prospím na hotelu. Ale smím vůbec legálně provézt alespon množství menší než malé přes hranice? Není problém požádat o potvrzení mého praktického lékaře, ale je tato varianta schůdná? Nechci svou rodinu vystavit sebemenším nepříjemnostem na letišti. Manžel vše samozřejmě ví, ale děti nemají tušení. Děkuji za pochopení a předem moc děkuji za odpověď. Petra.

Odpověděl: Markéta Kordová

 

Petro, zdravím Vás.

 

Pokud vím, převoz přes hranice bez ohledu na množství drogy, je  kvalifikován, jako trestný čin podle § 283 trestního zákona. Více se můžete podívat na našich stránkách zde (rubrika Drogy a zákony): http://www.drogovaporadna.cz/trestni-zakonik.html

 

Zcela konkrétněji, se můžete informovat na webové poradně specializující se na právní oblast související s nelegálními drogami:  http://www.asociace.org/pravni-poradna-webova-poradna.php

(jako zde u nás, můžete zadat nezávazný a bezplatný dotaz).

 

Doporučuji vše řádně zvážit, možná by dovolená v ČR s ohledem na to, jak na tom jste, byla bezpečnější.

 

Mějte se hezky, MK

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko