fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Přítelkyně a matka

Jana

Dobrý den,mám dotaz ohledně mé přítelkyně a matky.Obě jsou závislé na perníku matka už byla i na léčení ale začala takřka ihned znovu brát.No a přítelkyně mi to neřekla,když jsme se poznali no a když zjistila ze moje matka fetuje tak to začlo peklo.Už nevím co dělat,obě nechodí do práce,jen se valí doma a taky rozprodavaji věci z bytu.Přítelkyni mužů sice vyhodit ale obávám se ze by stejně tady byla.Ona už to v podstatě není moje přítelkyně ale spíš přítelkyně mě matky.Sice zatím zvladam platit sam slozenky atd.protože ani jedna neplatí nic kromě za drogy,cigarety a někdy i alkohol a automaty.Fakt nevím co s tím.

Odpověděl: Jana Justinová

Dobrý den,

 

situace, kterou popisujete, je opravdu trochu bezvýchodná, alespoň v současné chvíli. V podstatě si myslím, že byste měl spíš zachraňovat sebe než matku a přítelkyni, ty nevypadají, že by zatím od Vás jakoukoliv pomoc chtěly (tedy s výjimkou peněz). Ale v podstatě, když pomůžete sobě, tedy když se přestanete starat a z téhle situace odejdete, pomůžete dost možná i jim tím, že jim někdo přestane usnadňovat život s drogami.

Vím ale, že to není vůbec tak jednoduché a že asi tušíte co by bylo nejlepší. Myslím, že by bylo dobré probrat vše podrobněji, osobně, s někým,kdo bude mít na situaci náhled, tedy nejlépe v nějakém zařízení pro rodiny uživtelů. Kdybyste nevěděl, kam se obrátit, dejte vědět, kontakt Vám ráda zašlu. 

 

Držím palce,

s pozdravem

Jana Žáková

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko