Zpusoby uzivani
Otázka 11/22/2010
dobry den, chci se zeptat jak je to se skodlivosti pri uzivani jointu a bongu.. pri jointu se vetsinou zhuli vetsi mnozstvi a hori tam papirek, u bongu se kour ochladi pres vodu a vetsinou se uziva mensi mnozstvi ale pro plice je to \"vetsi slupka\". posledni dobou vidim vsechny uzivat pokazde jen bong, tak by me to zajimalo... dekuji za odpoved
Odpověděl: Živý odborník
Dobrý den,
často se uvádí, že voda v bongu nebo ve vodní dýmce odchytí velkou část škodlivých látek. Na následujících stránkách najdete stručné výsledky výzkumů, které toto popírají: http://www.dan-live.estranky.cz/clanky/neco-o-skodlivosti-vodnich-dymek.html
a http://cs.wikipedia.org/wiki/Vodn%C3%AD_d%C3%BDmka. Můžete si dohledat samotné výzkumy. Z nich vyplývá, že voda zdaleka tolik škodlivin neodchytí a naopak díky intenzivnějšímu způsobu kouření, o kterém sám píšete, se některé látky dostanou do těla naopak ve větším množství.
Bong tedy rozhodně nezaručuje žádnou velkou ochranu před dýchanými škodlivinami.