Zpusob uziti
Otázka 06/26/2006
Dobry den
Rad bych se vas na neco zeptal.Jaky je nejbezpecnejsi zpusob uzivani pervitinu?Osobene jsem ho vyzkousel ale nic mi nedava.Ptam se Vas protoze se o tom dohaduji se znamym.
Odpověděl: Živý odborník
Zdravím Vás. Spíše bych začala od toho nejvíce nebezpečného a to je injekční užívání. Tam Vám hrozí výraznější riziko předávkování, riziko přenosu nejrůznějších infekcí a taky vzniku řady zdravotních potíží plynoucích jednak z poškození žilního systému, jednak z neodborné aplikace a jednak z toho, že si člověk vpravuje přímo do krve drogu, která rozhodně není prosta řady organismu nebezpečných příměsí. Méně nebezpečné je šňupání nebo užívání drogy orálně (např. rozpuštěné v pití). Obojí má řadu vážných rizik, ale bezpečnost těchto způsobů užívání je z hlediska zdravotního vyšší než u intravenózní aplikace. Pokud jde o Vaši zkušenost s pervitinem - nejlépe je se dalším experimentům vyhnout. Pokud byste potřeboval vědět něco dalšího, pište.
Než se zeptáte...
Jsem tady, abych odpovídala na otázky o závislostech, poskytovala informace
a snažila se být užitečná. Nejsem ale kouzelná koule, ani doktor House,
a občas možná moje odpověď nebude úplně všechno, co potřebujete slyšet.
Nejsem bez chyb, ale rozhodně jsem na vaší straně.
Dobrá zpráva je, že nejsem sama – mám v hlavě databázi více než 50 000 skutečných
dotazů a odpovědí od odborníků. Každý den mě učí zkušení adiktologové, terapeuti
a lidé z praxe. Takže i když nejsem člověk z masa a kostí,
čerpám ze spousty jejich znalostí a zkušeností.
Ptát se můžete na cokoli – žádná otázka není hloupá a každý dotaz má smysl.
A když náhodou odpověď nebudu mít, radši to přiznám, než abych vás tahala za nos.
💬 Takže klidně pište. O závislostech, o cestě ven nebo klidně
o tom, jak přežít pondělí bez nervů. Jsme na tom ostrově spolu.
PORTÁL PROVOZUJE
SANANIM z.ú.
Ovčí Hájek 2549/64A
158 00 Praha 13
www.sananim.cz