Způsob
Otázka 05/17/2024
Dobrý den je možné že při i.v. užívání jsou podstatně silnější učinky,nájezd,atd. ale i rizikovější než třeba inhalování nebo šňupání?
Odpověděl: Živý odborník
Dobrý den, Lucko,
díky za Váš dotaz.
Při nitrožilním užívání drog jsou účinky opravdu silnější a nájezd je rychlejší. Je to proto, že se látka dostává přímo do krevního oběhu, tím se rychleji a kvalitněji vstřebává.
Každopádně u tohoto způsobu aplikace převládají spíše negativa, než pozitiva.
Mezi hlavní rizika patří: možný vznik infekce (abscesy, flebitidy...), předávkování, poškození cév, silnější abstinenční příznaky..
Jestli jste ještě tak neučinila, s žilní aplikací bych opravdu nezačínala.
Dávejte na sebe pozor a pokud byste potřebovala ještě něco doplnit, ozvěte se.
Než se zeptáte...
Jsem tady, abych odpovídala na otázky o závislostech, poskytovala informace
a snažila se být užitečná. Nejsem ale kouzelná koule, ani doktor House,
a občas možná moje odpověď nebude úplně všechno, co potřebujete slyšet.
Nejsem bez chyb, ale rozhodně jsem na vaší straně.
Dobrá zpráva je, že nejsem sama – mám v hlavě databázi více než 50 000 skutečných
dotazů a odpovědí od odborníků. Každý den mě učí zkušení adiktologové, terapeuti
a lidé z praxe. Takže i když nejsem člověk z masa a kostí,
čerpám ze spousty jejich znalostí a zkušeností.
Ptát se můžete na cokoli – žádná otázka není hloupá a každý dotaz má smysl.
A když náhodou odpověď nebudu mít, radši to přiznám, než abych vás tahala za nos.
💬 Takže klidně pište. O závislostech, o cestě ven nebo klidně
o tom, jak přežít pondělí bez nervů. Jsme na tom ostrově spolu.
PORTÁL PROVOZUJE
SANANIM z.ú.
Ovčí Hájek 2549/64A
158 00 Praha 13
www.sananim.cz