Zpráva
Otázka 03/14/2022
Ve výpisu zdravotní. Dokumentace
mám záznam ,že beru i toxikománie ,Bohužel
jsem čistý mám asi rozum .Ale Mám obavy že me nepřijme závodní lěkař do práce.
Odpověděl: Nikol Spůrová
Jxxxxxx, dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Jestli jsem správně z dotazu pochopila, máte obavu zda Vás přijmou do práce kvůli užívání drog, jelikož to máte uvedeno ve zdravotní kartě. Také zmiňujete, že aktuálně abstinujete. To je určitě skvělé a za těchto okolností máte velkou šanci k získání práce. Zda Vás přijmou do práce nejsem bohužel schopná posoudit. Netuším ani na jakou pozici se ucházíte. Drogová minulost většinou nebývá k přijetí do zaměstnání překážkou. Důležité je, abyste byl aktuálně schopen povolání vykonávat. Lékař určitě bude posuzovat i jiné oblasti vašeho aktuálního zdravotního stavu.
Pokud se Vás bude lékař na drogy dotazovat, mluvte s ním o tom narovinu. Nemusíte zacházet do detailů. Sdělte mu, že je to již vaše minulost a nyní se chce posunout dál.
Stačí takto? Pokud potřebujete, znovu napište.
Držím moc palce!
S pozdravem,
Nikol Spůrová