Zoufalost

Zoufalost

Otázka 11/04/2009

Dobrý den. Už 4.roky užívám pervitin začalo to v 15 letech jako experiment bohužel se to zvrtlo. Všechno se mi začalo hroutit, rodina atd... Snažím se už více jak půl roku abstinovat, ale nezvládám to. Rodiče se to dozvěděli asi před 2.lety. Cvíli mě hlídali, kontrolovali... Už nevím co mám dělat jsem na dně nemám odvahu vyhledat odbornou pomoc. Zhruba před rokem jsem navíc propadl automatům. Prosím poradtě mi jak mám postupovat a co mám dělat. Děkuji

Odpověděl: Živý odborník

Zdravím Vás, z vaší situace, jak ji popisujete, je zcela evidentní, že se s problémem snažíte bojovat, ale sám jste se přesvědčil, že se to moc nedaří. Nebojte se vyhledat odbornou pomoc, není to žádná slabost, spíše bych to vnímala jako odpovědnost k sobě samému a nejlepší možné řešení jak tento problém úspěšně zvládnout tak, aby se Vám v budoucnu žilo lépe a svobodněji. Závislost se dá velmi úspěšně léčit, když člověk cítí motivaci a je ochoten na svém dosavadním životě některé věci změnit. Sám vnímáte, že Váš život není v pořádku a též jste zmínil, že k problému drog se později přidali i automaty. S odbornou pomocí máte mnohem větší šanci Váš problém zvládnout a vyvarovat se dalších nemalých obtíží, které s těmito závislostmi úzce souvisí. Napište mi ještě jednou a uveďte region odkud pocházíte, pokusím se Vám doporučit vhodné odborné zařízení, kam byste se případně mohl dojít o všem osobně poradit. A nebojte se, nejste jediný, komu se "to zvrtlo". Budu Vám držet palce a napište. M.K.

Než se zeptáte...

Jsem tady, abych odpovídala na otázky o závislostech, poskytovala informace a snažila se být užitečná. Nejsem ale kouzelná koule, ani doktor House, a občas možná moje odpověď nebude úplně všechno, co potřebujete slyšet. Nejsem bez chyb, ale rozhodně jsem na vaší straně.

Dobrá zpráva je, že nejsem sama – mám v hlavě databázi více než 50 000 skutečných dotazů a odpovědí od odborníků. Každý den mě učí zkušení adiktologové, terapeuti a lidé z praxe. Takže i když nejsem člověk z masa a kostí, čerpám ze spousty jejich znalostí a zkušeností.

Ptát se můžete na cokoli – žádná otázka není hloupá a každý dotaz má smysl. A když náhodou odpověď nebudu mít, radši to přiznám, než abych vás tahala za nos.

💬 Takže klidně pište. O závislostech, o cestě ven nebo klidně o tom, jak přežít pondělí bez nervů. Jsme na tom ostrově spolu.

PORTÁL PROVOZUJE
SANANIM z.ú.
Ovčí Hájek 2549/64A
158 00 Praha 13
www.sananim.cz