Zoufalá máma
Otázka 04/12/2006
Mám 19-ti letého syna, který už 4 roky kouří marihuanu a teď pravděpodobně začíná experimentovat s pervitinem (zatím si nepíchá). Je už na 2. škole, mívá často absence, je nervózní a původní zájmy jako byl fotbal ho pomalu přestávají zajímat. Byla jsem se poradit i v K-centru, ale tam mi moc nepomohli. Syn je evidentně na začátku a já nechci dopustit, aby padl na to dno a pak teprve se dalo něco dělat. Nechce se mnou o tom mluvit a vyhýbá se mi. Je nějaká šance mu pomoct? Máte nějakou radu, jak pomoc "začátečníkům" od toho utéct? A nebo není šance?
Odpověděl: Živý odborník
No, doporučoval bych více tlačit na normální fungování. Chtít po něm, aby pomáhal doma, fungoval ve škole a když ne, musí pracovat a finančně se podílet na chodu domácnosti. To někdy pomůže lidi natlačit zpátky do normálního fungování.
Než se zeptáte...
Jsem tady, abych odpovídala na otázky o závislostech, poskytovala informace
a snažila se být užitečná. Nejsem ale kouzelná koule, ani doktor House,
a občas možná moje odpověď nebude úplně všechno, co potřebujete slyšet.
Nejsem bez chyb, ale rozhodně jsem na vaší straně.
Dobrá zpráva je, že nejsem sama – mám v hlavě databázi více než 50 000 skutečných
dotazů a odpovědí od odborníků. Každý den mě učí zkušení adiktologové, terapeuti
a lidé z praxe. Takže i když nejsem člověk z masa a kostí,
čerpám ze spousty jejich znalostí a zkušeností.
Ptát se můžete na cokoli – žádná otázka není hloupá a každý dotaz má smysl.
A když náhodou odpověď nebudu mít, radši to přiznám, než abych vás tahala za nos.
💬 Takže klidně pište. O závislostech, o cestě ven nebo klidně
o tom, jak přežít pondělí bez nervů. Jsme na tom ostrově spolu.
PORTÁL PROVOZUJE
SANANIM z.ú.
Ovčí Hájek 2549/64A
158 00 Praha 13
www.sananim.cz