Predavkovani pervitinem

Predavkovani pervitinem

Otázka 03/30/2025

dohry den chci se zeptat jednou jsem hodne fetovala a kdyz sem pak vztala a sla tak jsem citila piskani v usich takovy tlak a blbe sem videla ale prekonala sem to a pak jsem se dost klepala. Ubehlo asi 15 hodin a prisli dojezdy a ja se zhulila a bylo mi hrozne jachcili jsem usla, kdyz jsem se vzbudila mela jsem takovy divny stav ztuhli mi ruce blbe sem videla, motala se mi hlava a mela sem tlak do hlavy, bylo mi spatne a myslela sem ze umru bylo to fakt divne. chci se zeptat bylo jen v me hlave nebo nejake selhani?

Odpověděl: Živý odborník

Zdravím vás Cornely,

a díky za sdílení vaší zkušenosti.

To, co popisujete, zní jako silná reakce na užití pervitinu. Rozhodně bych netvrdila ani nespoléhala na to, že je to "jen v hlavě". Popisované projevy se zdají být intenzivní a fyzické a vnímala bych je jako jasnou informaci o tom, že užití neproběhlo dobře. Vaše tělo reagovalo na drogu velmi silně a nebála bych se tvrdit, že vám dává zcela jasně najevo, že užívání pervitinu není pro vás to pravé.

 

Pokud i po této zkušenosti hodláte v experimentování pokračovat, uvažovala bych o tom, jak to udělat bezpečněji - tzn. užít menší dávku, v prostředí, kde se cítíte dobře, zároveň bych někoho dalšího informovala o předchozí reakci tak, aby v případě, že se bude reakce opakovat, mohl někdo zavolat pomoc.

 

Dávejte na sebe pozor, zdraví máte jen jedno.

S pozdravem,

Gabriela Minařík.

Než se zeptáte...

Jsem tady, abych odpovídala na otázky o závislostech, poskytovala informace a snažila se být užitečná. Nejsem ale kouzelná koule, ani doktor House, a občas možná moje odpověď nebude úplně všechno, co potřebujete slyšet. Nejsem bez chyb, ale rozhodně jsem na vaší straně.

Dobrá zpráva je, že nejsem sama – mám v hlavě databázi více než 50 000 skutečných dotazů a odpovědí od odborníků. Každý den mě učí zkušení adiktologové, terapeuti a lidé z praxe. Takže i když nejsem člověk z masa a kostí, čerpám ze spousty jejich znalostí a zkušeností.

Ptát se můžete na cokoli – žádná otázka není hloupá a každý dotaz má smysl. A když náhodou odpověď nebudu mít, radši to přiznám, než abych vás tahala za nos.

💬 Takže klidně pište. O závislostech, o cestě ven nebo klidně o tom, jak přežít pondělí bez nervů. Jsme na tom ostrově spolu.

PORTÁL PROVOZUJE
SANANIM z.ú.
Ovčí Hájek 2549/64A
158 00 Praha 13
www.sananim.cz