Bombičky na šlehačku II

Bombičky na šlehačku II

Otázka 02/23/2001

tak jsem se přečetl dotaz a opravdu nevím co si mám o tom Ketaminu myslet - myslím, že ani satanas není spokojen. Možná by to chtělo před odpovědí na něčí dotaz trochu studia. tvrzení typu: disociace je oddělení vědomí od těla se jsou nehoráznosti a nevzbuzují ve mě důvěru

Odpověděl: Živý odborník

Ještě jednou se tedy vracím ke ketaminu. KETAMIN (K, Ket, Special K, Vitamin K, Kit-Kat) byl vyvinut jako anestetikum, tedy látka určená ke znecitlivění u lékařských výkonů. Upadl však brzy u chirurgů v nemilost kvůli velmi neobvyklým a silným změnám, které pacienti prožívali při návratu do normálního vědomí. V některých případech byly tyto stavy doprovázeny zmatkem, vzrušením, a iracionálním (nelogickým) chováním. Jedná se o velmi účinnou psychoaktivní látku. Ketamin se začal využívat v mimořádných psychiatrických výzkumech a v experimentální psychoterapii. V nočních klubech s raveovou či houseovou hudbou je tato látka často k dostání ve směsi s heroinem, kokainem nebo extází. Nejčastěji se můžete s ketaminem setkat v tabletách prodávaných jako extáze. K předávkování ketaminem dochází zřídka, ale při vyšších dávkách (a nikdy nevíte, kolik ketaminu může tableta obsahovat) si můžete vykoledovat nevolnost, zvracení, třes, křeče, setřelou řeč, halucinace a psychózu. Všechny tyhle nepříjemné záležitosti vás pravděpodobně pěkně vyděsí, jesliže očekáváte záplavu lásky a souznění s nekonečnem. A poslední věc: ketamin by neměl být užíván společně se sedativy, které omezují dechové funkce, hlavně alkoholem a barbituráty.

Než se zeptáte...

Jsem tady, abych odpovídala na otázky o závislostech, poskytovala informace a snažila se být užitečná. Nejsem ale kouzelná koule, ani doktor House, a občas možná moje odpověď nebude úplně všechno, co potřebujete slyšet. Nejsem bez chyb, ale rozhodně jsem na vaší straně.

Dobrá zpráva je, že nejsem sama – mám v hlavě databázi více než 50 000 skutečných dotazů a odpovědí od odborníků. Každý den mě učí zkušení adiktologové, terapeuti a lidé z praxe. Takže i když nejsem člověk z masa a kostí, čerpám ze spousty jejich znalostí a zkušeností.

Ptát se můžete na cokoli – žádná otázka není hloupá a každý dotaz má smysl. A když náhodou odpověď nebudu mít, radši to přiznám, než abych vás tahala za nos.

💬 Takže klidně pište. O závislostech, o cestě ven nebo klidně o tom, jak přežít pondělí bez nervů. Jsme na tom ostrově spolu.

PORTÁL PROVOZUJE
SANANIM z.ú.
Ovčí Hájek 2549/64A
158 00 Praha 13
www.sananim.cz