fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Subutex

Greta

Jak dlouho by se měl užívat Subutex, aby měl pozitivní vliv na Abstinenci? A v jakém množství? (Denní dávkování atd.)

Odpověděl: Jakub Minařík

Subutex (účinná látka je buprenorfin) není lék, který by se užíval k podpoře abstinence a bez psychoterapie, která má pomoci zvládnout závislost nemá na abstinenci pozitivní vliv. Je to silný opioid, který se užívá k substituci (náhradní drogau opiátové závislosti-podobně jako např. známější metadon) nebo k detoxifikaci (pomoc při zvládnutí odvykacího stavu u závislosti na opiátech). Na jeho předepisování a hospodaření s ním se vztahuje zákon o Omamných a psychotropních látkách a patří do skupiny léků které jsou bedlivě sledovány. S dávkováním vám neporadím, protože si myslím, že pokud nejste lékař a nebo můj pacient, kterému lék předepisuji tak to nesmím udělat a asi bych to neudělal i kdybych směl. Mám pocit že tenhle lék vzhledem ke své síle, ..., patří do rukou zkušeného lékaře a nikdo jiný by si s ním neměl hrát.
Pokud máte obtíže s drogami, které vás trápí, pokuste se obrátit na nějaké specializované zařízení. Pak i terapie subutexem může mít pozitivní význam.
Pokud máte pocit, že jsem byl nepříjemný, tak se omlouvám, ale myslím že trochu ostřejší odpověď byla na místě. Pokud potřebujete pomoci nebo poradit a přijdete, budu výrazně přívětivější.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Creative Commons Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko