fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

extaze

virus

chtel bych se zeptat kde se daji sehnat testy na extázi.Jako že testy které vám ukáží co je v té dané extázi(složeníatd)

Odpověděl: Martin Hulík

Testy na E, které jsou běžně k dostání (na internetu: dancesafe.org, eztest.com) odhalí, zda je v tabletě nebo kapsli přítomná MDMA a podobné drogy (MDA), některé testy odhalí přítomnost několika dalších látek. Tyto testy nejsou dokonalé - nezjistíte množství látky a poměry mezi přítomnými látkami, mohou tam být nebezpečné příměsi, které test neumí zjistit. V ČR takto - přímo v klubech - testuje tablety brněnské sdružení Podané ruce. Pro bližší informace jim zavolejte na č. 05/330 343.
Další možností je toxikologická laboratoř (v Praze např. v ulici Na Bojišti), kde jsou schopni udělat kompletní rozbor. Můžete se zkusit s nimi domluvit. Rozbor bude něco stát a o tabletu přijdete.
Dále se zkuste obrátit na dr. Fišerovou z Ústavu farmakologie 3. lékařské fakulty UK, která testuje E pro vědecké účely. O tabletu opět přijdete, ale bude to zadarmo a pomůžete vědě.
Na závěr vás musím upozornit - i když to asi víte, že držení téhle drogy je nelegální a i když byste měl jistotu, že v tabletě je kromě plnidel čistá MDMA, stejně to není moc bezpečné.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Creative Commons Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko