fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Zdravotní problémy

nešťastná

Pokud se člověk závislý na drogág léčí, zůstanou mu nějaké zdravotní problémy? Jakou má šanci že už pak nikdy drogu nevezme?

Odpověděl: Hana Skořepová

Bohuzel v rade pripadu zavislost na drogach prinasi s sebou zdravotni problemy, ktere pretrvavaji i v dobe, kdy ten clovek abstinuje napr. hepatitidy, poskozeni zilniho systemu z injekcni aplikace drog, psychicke poruchy z uzivani halucinogenu, stimulacnich latek. Proto je dobre nekterym temto zdravotnim problemum predchazet jeste v dobe, kdy ten clovek aktualne nejake drogy uziva. Co se tyka toho, ze si znovu drogu nevezme, take neni stoprocentni zaruka pro zadneho cloveka, ze uz bude navzdy abstinovat. Je dulezite si uvedomit, ze muze byt rizikovy i alkohol ci automaty. Tyto zavislosti jsou hodne provazane. Nerikam vsak, ze zadna sance neni. Urcite stoji za to vyuzit odbornou pomoc i v dobe, kdy ma clovek po lecbe a snazi se fungovat v normalnim zivote, touto formou je napr.dolecovani. Velmi dulezita je i podpora nejblizsiho okoli. Ne kazdy clovek je schopen si pomoci sam a proto se nemusi stydet kontaktovat nejakeho odbornika, s kterym muze o techto problemech hovorit a hledat pomoc.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Creative Commons Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko