fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

LSD a početí

Makina

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má vliv na dítě, když otec v době početí užíval trip/LSD.
Děkuji

Odpověděl: Markéta Kordová

 

Zdravím Vás,

 

pokud je přítel občasným uživatelem drog, chápu, že máte obavy o zdraví dítěte, stejně tak asi obavy ohledně budoucnosti. Ohledně těhotenství, jeho užívání, by nemělo mít vliv na vývoj plodu, ve smyslu možných vývojových vad. Jiné by to samozřejmě bylo, kdybyste drogy konzumovala Vy/matka. Tam pak hrozí poměrně dost potíží.

 

Pokud se jedná ,,jen" o konzumaci otce, stejně by Vás tato informace neměla zcela uklidnit. V tomto případě, je samozřejmě nejvhodnější být od drog co nejdéle. Čím déle, tím lépe. Nejenom, že se organismus vyčistí a celkově zregeneruje, podstatná je i psychická stránka a odolnost. Ta dostává užíváním drog jaksi dost zabrat. Na to navazují sociální schopnosti, které mohou také pokulhávat, díky životu s drogou. Na což se zase nabalují další záležitosti, jak je pak daná osoba schopna obstát v životě celkově, tedy i v rodičovské roli. Netuším tedy, jak často se přítel k užívání schyluje, nicméně pokud by jeho konzumace pokračovala i nadále, jistě by to mělo i vliv na zdravý vývoj dítěte, klasický chod a funkčnost rodiny.

 

Nejde jen o to porodit zdravé dítě, bez toho, aby si během těhotenství nevytvořilo návyk na užívanou látku nebo aby nebyl plod konzumací poškozen. Jde také a to především, aby se dítě narodilo do připraveného prostředí, vytvořeného bezpečného zázemí a mělo rodiče, kteří budou schopni v rodičovské roli obstát. To není úplně snadné pro kohokoliv, i pro lidi, kteří problém s drogami nikdy neměli.

 

Pokud budete mích chuť, můžete o své situaci napsat více. Jak často přítel užíval, zda máte zkušenosti s drogou i Vy, pokud ano, jak velké či malé, jak partner na těhotenství nahlíží, zda by byl ochoten se svým užíváním něco dělat... Můžete opět využít tvz. skryté poznámky, ta není součástí veřejného webu. Pokud byste měla zájem současnou situaci probrat v osobním kontaktu (což by asi bylo rozumné), můžeme Vám doporučit kontakty kam se případně obrátit. Zvažte to a ozvěte se.

 

Mějte se zatím hezky.

 

Za Drogovou poradnu, Markéta Kordová

 

 

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Creative Commons Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko