fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Děkuji + můj názor

Marek

Dobrý den,

rozhodl jsem se, že Vám napíšu.

Chci Vám všem poděkovat, že děláte práci, kterou málokdo ocení, že pomáháte lidem, kteří sešli z cesty. Velmi si vážím dobroty srdce Vás všech. Doufám, že budete mít sílu a chuť pokračovat v tom, co děláte. Děkuji. Děkuji i za ty, co to neřekli.

Zanedlouho oslavím 29 let. Mám zkušenosti s marihuanou a nikdy jsem dál než k hašiši nešel. Mám dlouholetou přítelkyni, mám stabilní zaměstnání, mám cíle a chuť na sobě pracovat.

Chci říct, že marihuana mě přiměla k tomu, že jsem začal přemýšlet, proč ji vlastně potřebuji. Přimělo mě to k myšlence, že dokud neopravím realitu, budu potřebovat berličku k tomu, abych se cítil lépe nebo dobře. Změnil jsem toxické zaměstnání a potřeba být zhulený se stáhla. Myslím si, že pokud by lidé rozuměli nutkání utéct z reality, porozuměli by lépe sobě. Svým způsobem ironicky nebo v určitém smyslu vtipně právě díky drogám, které berou, a díky kterým se nechtějí nebo neumějí podívat přímo do oči realitě a pracovat na ní.

Marihuanu užívám v podobě tzv. “edibles”, jistě chápete, koláčky. Díky informacím jsem dospěl k postoji, že je fajn pracovat na harm reduction, takže kouření mě už po této zkušenosti příliš neláká.

Díky povědomí o harm reduction jsem pátral po psychických onemocněních v rodině, které bych mohl díky THC prohloubit, díky bohu nejsou žádné, ale i tak marihuanu užívám maximálně 3x za měsíc a méně. S užíváním mám zkušenost řekněme zhruba již 10 let s určitými i dlouhými přestávkami (6 měsíců a více). Dělám i očisty organismu jako očistu jater skrze ostropestřec, správnou stravu, absenci alkoholu. Umím si sám říct, kdy už je to dost, kdy bych měl naplnit svůj čas smysluplnějšími činnostmi.

Myslím, že žádná látka není bez rizika. Mám okolo lidi, kteří v mladí nevyzkoušeli trávu, ale pili a nyní berou kokain, trávu, extázi a cokoliv dalšího bezmyšlenkovitě. Za mě je velmi důležité, aby lidi měli informace, aby věděli o daných látkách od alkoholu (společensky přijímaného) po například heroin a mohli se svobodně rozhodnout, jestli chtějí své tělo takovým zkouškám odevzdat.

Ještě jednou děkuji celému týmu této poradny. Jste úžasní!

Marek

Odpověděl: Nikol Spůrová

Dobrý den, Marku,

 

 děkujeme za hezkou zprávu a Vaše sdílení. Tuto práci děláme rádi a jsme tu od toho, abychom poskytovali informace a podporu lidem, kteří to potřebují.

 

Přeji ať se Vám nadále daří, pracujte na sobě a pečujte o sebe. Má to smysl!

Kdybyste někdy potřeboval, neváhejte nám znovu napsat.

 

S pozdravem,

 Nikol Spůrová

 

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Creative Commons Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko