fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Závislost na marihuaně

SPYKE426

Dobrý den je mi 18 a kouřím marihuanu každý den kolem dvou let(většinou přes bong). Začal jsem někdy v druháku. Nikdy jsem moc nepozoroval na sobě nějaké negativní účinky a vždy mi bylo říkano, ze marihuana je prakticky neškodná a tak jsem nad tím moc ani nepřemýšlel, ale postupně jsem si vybudoval upřímně velmi silnou závislost a nevím co mám dělat. Dříve jsem mohl přestat kdykoliv a nikdy jsem neměl abstinenční příznaky max 3 dny jsem déle usínal. Teď už to je jinak najednou jsem si uvědomil ze třeba ve škole nemůžu vydržet ani par hodin bez toho abych si dal joint. Doslova se vykrucuju a nemůžu zůstat v klidné poloze, nehledě na to, ze moje psychika se strašně zhoršila a často mam i něco jako záchvaty úzkosti (na par minut se mi udělá špatně z ničeho nic tak moc, ze musím všeho nechat a čekat než to odezní). Jsem odhodlaný přestat protože si uvědomuji, že takhle to dal nejde, ale nedokážu přestat ze dne na den jen tak protože nevím jak bych pak dokázal normálně fungovat ve škole, mezi přáteli a rodinou. Tudíž mě napadlo, jestli by nebylo dobře třeba první měsíc si každý den ráno dat například kratom, který co vím by mi mohl doplňovat aspoň nějaký ten serotonin a já bych teoreticky mohl aspoň nějak fungovat než bych se dostal do normálu. Nebo mě napadla alternativa mikrodavkovani lsd. Slyšel jsem o tom ze se to využívá v psychologii právě na to aby člověk byl měl trochu serotoninu ale necítil žádné halucinace atd… co si o tom myslíte ? Protože mě jinak už nic moc nenapadá a pomoc třeba od rodiny nepřijde, takže bych byl rad popřípadě za jiné nápady jak zvládnout to nejhorší a mohl nějak normálně fungovat.
(Mimochodem s jinejma látkami nemám prakticky vůbec zkušenosti až na 1x lsd a 2 asi před rokem jsem měl mdma, ale jinak jsem nikdy nic jiného neužíval)

Odpověděl: Nikol Spůrová

Dobrý den,

 

omlouváme se. Někdy se nám tu sejde více dotazů a nejsme schopni reagovat pohotověji. Odpověd na Váš dotaz najdete pod tímto kódem: 759474.

 

S pozdravem,

Nikol Spůrová

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko