fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Ještě dotaz

Cartman

Můj kamarád, se kterým jsem bral hero, nedokázal přestat. Je na 1g denně (nevím, jak je to čistý, ale vzhledem k tomu, že si dá 0.5g najednou, tak to asi žádná sláva nebude) Bere asi 2 roky. Ještě před měsícem byl na 2g, ale podařilo se mi u něj snížit dávku na 1g. Sice pořád tvrdí, že by se toho rád zbavil, ale vzhledem k tomu, že se celkem dobře vyznám v lidech a jejich psychice vím, že to nemyslí vážně. Není ochoten jít na detox, ani zkusit subutex, temgesic, má prostě hroznej strach z absťáku. Nevím, co s ním mám dál dělat. Já jsem přestal a je mi líto, že on toho není schopnej. Nemá na to dost silnou vůli a hlavně nemá práci, koníčky, nic. Takže se dá se říci, že nemá motivaci k tomu, aby přestal. Jeho rodiče ani většina kamarádů to o něm neví. Jestli Vás něco napadne, prosím poraďte. Díky.

Odpověděl: Martin Šefránek

Chápeme, že chcete pomoci svému kamarádovi, ale Váš dotaz nelze dostatečně zodpovědět touto formou. Kamarádovi můžete doporučit návštěvu odborného zařízení, např. Kontaktního centra Sananim (Osadní 2, Praha Holešovice, tel: 83872186). Jedná se totiž o problém vhodný spíše pro osobní konzultaci. Faktem je, že pokud Váš kamarád nebude chtít sám změnit svůj život, jsou Vaše i naše možnosti omezené. Přesto přejeme Vám i Vašemu kamarádovi hodně štěstí.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Creative Commons Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko