fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

THC a darcovstvi krve

Lucie

"Dobry den, na transfuzce sla do kolen lekarka po neopatrne poznamce o koureni marihuany -- pry uzivatele okamzite a navzdy odstranuji ze svych registru darcu. Je v tom neco racionalniho, nebo spise uvaha ""konopi = drogy = heroin = zloutenka""? Jak dlouho zustava v krvi THC v mnozstvi, ktere by mohlo ublizit potencialnimu prijemci?"

Odpověděl: Jakub Minařík

Je v tom asi spíše úvaha konopí=drogy=heroin=žloutenka a lecos jiného. A je to, alespoň z mého pohledu, úvaha dost racionální. Protože při transfuzi se obyčejně podává někdy i značné množství krve a lékař musí mít jistotu, že to, co leje do pacienta, je v pořádku. Ony dost stačí ostatní možné komplikace při krevním převodu. To je důvod proč se všechny rizikové skupiny z transfusního programu vylučují a dle mého to není diskriminace, ale opatrnost.
Poškození příjemce krve THC obsaženým v krvi je podle mého nepravděpodobné, i když? Stálo by se asi zeptat přímo na transfusní stanici.
Jinak vám doporučuji se rozmyslet. Buď kuřte trávu, nebo dávejte krev. Je to na vás.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko