fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Drogy + těhotenství a následky.

Petra

"Dobrý den, potřebovala bych kontakt na poradnu nebo psychoterapeuta. Švagrová bere dlouhodobě drogy (pervitin + extázi) a brala je i v těhotenství. Bratr se do toho ""namočil"" taky. Teď čeká na soud na Pankráci a 11-letá neteř, kterou znám 5 let (je přiženěná) je tím zřejmě poznamenaná. Mívá časté noční běsy, velké výchylky ve změně chování, návaly zloby až nenávisti. Je na nás jinak citově vázaná, ve škole se dobře učí. Chtěla bych se setkat osobně s někým, kdo poradí, jak na ní a její změny reagovat a jaké může nést následky v případě, že její matka brala drogy v těhotenství. Děkuji předem za Vaši odpověď. Petra."

Odpověděl: Ilona Preslová

Drogy v těhotenství mohou samozřejmě ovlivnit plod a následně i dítě, ale tato situace je tak komplikovaná, že je nutná osobní konzultace. V případě neteře můžete kontaktovat pedagogicko-psyhologickou poradnu ( otázka poruch s učením, chováním, soustředěním apod.) - viz Zlaté stránky nebo Denní stacionář v Praze 7, Janovského 26, te. 80 31 30, kde se věnujeme mimo jiné i matkám, které berou nebo braly drogy.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko