fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Marihuana a zdravi

St

Chtel jsem se zeptat jak uzivani marihuany (jednou za tyden) muze skodit na zdravi cloveka (zvlaste na mozek). Cetli jsem ze jedno uziti marihuany je jako kdyz si nekdo veme penicilin nebo vypije jednu kavu.

Odpověděl: Martin Hulík

Při pravidelném užívání marihuany je riziko vzniku závislosti - vypadalo by to asi tak, že budete zvyšovat frekvenci, že budete mít častěji chuť si zakouřit, že budete kouřit i v situacích, kdy to pro vás bylo dosud nepřijatelné, atd. Při dlouhodobém užívání můžete mít potíže s krátkodobou mamětí, hůře se vám bude vstávat do školy nebo do práce, poklesne duševní i tělesná výkonnost, vaše aktivity se budou více točit kolem marihuany, mimo stav intoxikace se pak můžete cítit nesvůj, atd. Jestli to tak budë, je na vás. Rizika tělesného poškození jsou podobná jako u kouření cigaret.
Závěrem: kouření marihuany jednou týdně s sebou nese relativně nízká zdravotní rizika, i ta je ale dobré znát a vážit, zda vám to za o stojí.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko