fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

marihuana

Pabla

"Jak mam vysvetlit sve pritelkyni, ze trava je sice lehka droga, ale presto dost skodliva. Ona si ji doprava tak 1x tydne, nekdy i casteji,ma krasne pocity...Sama si uvedomuje stav dlouhodobych hulicu: kratka pamet,zadrhovana rec...atd, ale o sobe si mysli, ze se ji to rozhodne netyka. Mam obavu, aby nepresla na tvrdsi.Vsak se ji nabidky jen hrnou...Rodice uz s ni byli v psycholog.poradne - protidrogove, i kdyz o ni tuto pravdu nevedi uplne.Navic ji je teprv 15 let a chodi s klukem,ktery se lecil ze zavislosti na pervitinu,toluenu..aj.v lecebne,ale ma stale vykyvy psychiky,tzn.obcas uklouzne. Ale sve holce brani v pristupu k jakymkoli drogam - trava, alkohol, chce, aby omezila cigarety...Co si myslite o teto situaci? Muze ji ten kluk ""stahnout""?"

Odpověděl:

Ve Vašem dotazu je hned několik otázek, na které se těžko odpovídá stručně a jednoznačně po mailu. Je jasné, že se Vaše přítelkyně pohybuje v prostředí, kde ji drogy mohou ohrožovat. Pokud o ni máte strach, bylo by nejlépe pokusit se spolu s ní přijít do zařízení, kde Vám mohou Vaše otázky zodpovědět. Jde o zařízení jako jsou Kontaktní centra (fungují ve většině okresů v Čechách), nebo Stacionáře a AT poradny. Seznam těchto zařízení můžete najít v databázi kontaktů na této webové stránce (kliknout na KONTAKTY v oranžovém sloupečku vlevo), nebo zavolejte do pražského Kontaktního centra 02/83872186, kde Vám dají kontakt na zařízení, které máte nejblíže.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Creative Commons Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko