fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

KOKAIN - závislost II.

ZVED

Děkuji za vaši odpověď z 15.3 .Chtěl bych se ještě zeptat ,zda-li a jaké má závislost na kokainu fáze průběhu .Jak probíhá odvykací léčba a jaké je pak riziko návratu ke konzumaci . Rovněž by mě zajímalo porovnání vzniku závislosti na kokainu ve srovnání s pervitinem .Osobně se domnívám ,že pervitin je nebezpečnější ,návykovější a i průběh závislosti má dramatičtější průběh .

Odpověděl: Kamil Kalina

Kokain ve srovnání s pervitinem - pravý opak je pravdou, kokain má o něco vyšší návykový potenciál a závislost má dramatičtější průběh, zejména u tzv. crack formy kokainu. Stejně jako u pervitinu, mohou někteří lidé brát menší dávky kokainu občas při náročném zaměstnání nebo náročném životním stylu a zdá se jim, že to zvládají, pak se jim to ale vymkne z ruky a následuje rychlý pád. Typickým projevem rozvíjející se závislosti na kokainu je zkracování doby mezi jednotlivými dávkami.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Creative Commons Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko