fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

extaze

langosh

Dobrý den.Mám takový problém.Je mi 18 let a asi před rokem jsem začal chodit na "parties".Dal jsem si asi tak 2 extáze za noc.Zhruba za 2-3 měsíce jsem dostal podivnou formu infekční mononukleozy.Měl jsem strašně nateklé krční mandle a uzliny,ale jaterní testy jsem měl v pořádku.Někteří z doktorů si mysleli že o mononukleozu ani nejde,ale stejně jsem strávil vánoční prázdniny v nemocnici.Asi 2 měsíce po vyléčení jsem si zkusil vzít extázi.Vše bylo ok,ale za 3 dny jsem dostal angínu.Doktor mi nasadil antibiotika a po 3 dnech užívání angína odezněla.V tu dobu mi na tom ještě nepřipadalo nic zvláštního,ale když jsem si za další měsíc vzal opět extázi tak jsem se zhrozil.Zase jsem dostal angínu.Už mi bylo jasné,že po každé tabletě následuje angína.A nebylo to jen po extázi.Jakékoliv nachlazení pro mně znamenalo bolest v krku.Dopoadlo to tak,že za poslední rok jsem měl 7x angínu.Doktoři se rozhodli,že mi krční mandle odstraní.Ted' jsem přes měsíc po zákroku a pořád mi vrtá hlavou co se stane když si vezmu extázi.Angínu už dostat nemohu když nemám mandle,ale může se to projevit jinak??A co bylo příčinou toho že po každé tabletě následovala angína???Můžu si dát ještě extázi?

Odpověděl: Jakub Minařík

Asi vám moc nepomůžu. Prostě vaše tělo reaguje na Extázi, tak jak reaguje. Je otázka, jestli doktoře věděli, proč vám berou mandle. Příčina spočívá asi v narušení některých regulačních mechanismů organismu. Jak se to projeví až si vezmete další tabletu ví jen bůh. Ale asi bych to na vašem místě moc nepokoušel. :-))

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko