fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

spolužák

klára

Vážení, v naší třídě na Vyšší podnikatelské škole studuje spolužák, který očividně požívá drogy. Většina třídy ho odsuzuje, a poté, co se přivyučování ztratil vyučujícímu mobilní telefon si všichni myslí, že ho ukradl on. Nemyslím si, že je správné a nejraději bych mu nějak pomohla. Necítím s ním soucit, chci aby měl možnost se z toho dostat, pokud možno v době, kdy má ještě šanci.(popravdě už je pozdě). Můj dotaz zní: co mám dělat, abych ho nerozčílila, aby to nevypadalo, že ho chci poučovat, že ho chci zachránit? Zkrátka co mám dělat jak postupovat jak ho v tom nenechat?

Odpověděl: Jakub Minařík

Doporučuju mu tu pomoc nabídnout. Najděte si kontakt na nás (jste li z Prahy), nebo na jiné centrum v kontaktecha nabídněte mu, že ho i doprovodíte. Pokud odmítne, nabídněte, že když si to rozmyslí později, může si říct.
Zásadně nedoporučuju se s ním pouštět do podniků typu: Dáme si spolu, jen jednou pak toho nechám. Začnete brát s ním. Těm kdo chtějí pomoci se tohle docela často stává.
Kdyby něco: 02/80 31 30. :-))

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko