fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

kratom-sertralin

liška

Dobrý den,dceři je 25 let,pro občasné splíny a lehčí večerní depresivní stavy jí byl lékařkou předepsán Sertralin.Bohužel se rozhodla vyzkoušet užívání Kratomu,aby se vyhnula lékům,ale rozvinula se u ní na Kratom závislost.Nyní se ho pokouší vysadit a následně zahájit léčbu Sertralinem,jak jí bylo původně doporučeno.Mám dotaz,jak velký časový odstup má nechat po vysazení Kratomu,než začne léky brát.Předem děkuji za odpověď.

Odpověděl: Hana Skořepová

Dobrý den liško,

 

děkujeme za dotaz. Určitě je dobré, že dcera se snaží o vysazení kratomu. Bohužel z dostupných informací je obtížné doporučit další kroky.S vysazováním kratomu bych byla opatrná, kdy je potřeba vysazovat postupně a pomalu. Uživatelé kratomu často popisují odvykací stav podobný u opiátů, který sám o sobě nebývá ohrožující na životě, jen je nepříjemný. Nejčastějšími projevy, které popisují lidé při vysazení kratomu jsou- horečka, pocení, průjem, silné svalové křeče, úzkosti a nespavost. Možná by bylo vhodné i to probrat s psychiatričkou, která předepisovala antidepresiva. Ta by také doporučila, kdy je vhodné zahájit léčbu Sertralinem, případně by mohla pomoci nastavit medikaci s ohledem na průběh situace. 

Pokud byste potřebovali doplnit odpověď, ozvěte se opět.

 

Přeji pěkné jarní dny

HS 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Creative Commons Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko