fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Kouření hub a dotaz

Radek

Zdraví mám dotaz jestli při kouření psychedelických hub může dojít k tomu že se udělá plíseň ze sporů hub v těle.Někdo rika ze prý nikoli že plamen ohně při zapalovani zpusobi ze spory nepřežijí ale někdo tvrdí že se to může dostat do těla a tam muze začít nějaká ta plíseň.Kde je pravda?

Odpověděl: Gabriela Koryntová

Zdravím vás, Radku,

a děkuji vám za dotaz.

 

Jestli jsem to pochopila dobře, máte obavy, aby se nestalo, že si do těla při kouření psychedelických hub zanesete nějaké plísně, které si spojujete se sporami kouřených hub. Je to tak? O tomto riziku slyším/čtu poprvé. Mohl byste mi poslat zdroje, kde se na toto téma vedou debaty? 

 

U užívání psychedelických hub se častěji mluví o rizicích spojených s chováním ve stavu akutní intoxikace, klade se velký důraz na dobrý set a setting, vnitřní očekávání a nastavení. Rizikové jsou situace, kdy člověk není psychicky nebo fyzicky zdráv. Při užití je rizikem bad trip, po užití naopak například flashbacky. 

 

Jen pro zajímavost - v ČR se psychedelickým látkám věnuje v posledních letech docela velká pozornost. Můžete se podívat např. na Národní psychedelický výzkum 2019-2021, Diabasis, Psyon. Nebo se obrátit s přesnějším dotazem na Národní ústav duševního zdraví a jejich Centrum výzkumu psychedelik vedené MUDr. Páleníčkem.

 

S pozdravem a přáním pěkného dne,

Gabriela Minařík.

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko