fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

dítě řezačky a nemoce

Pětka

Dobrý den.Mam dotaz ohledně nemocí děti závislých matek v těhotenství.Moje dcera snupala Pervitin a dítěti jsou 2 roky a začíná být dosti nemocné.Jake nemocí tyto děti mohou mít aa bývají více nemocné.Do roka byla vnučka poměrně zdravá.Dekuji za odpověď.

Odpověděl: Anna Novotná

Dobrý den, Pětko,

 

děkujeme za Váš dotaz a za Vaši důvěru. 

 

Takhle na dálku bohužel nedokážeme s jistotou říct, že nemocnost Vaší vnučky je důsledkem užívání pervitinu v těhotenství. Užívání pervitinu v těhotenství bývá často spojováno převážně s výskytem neurologických potíží, jako jsou poruchy v oblasti chování (ADHD, hyperaktivita apod.), poruchy spánku, neklid atd. 

 

Nepíšete, jaké nemoci Vaši vnučku trápí. Pokud jde o běžná respirační onemocnění, hraje velkou roli imunita dítěte. Ta může být ovlivněna například tím, jakou životosprávu měla Vaše dcera v průběhu těhotenství (zda například kouřila, zda doplňovala potřebné vitamíny apod.), zda kojila, zda kouří nyní, zda dítě vyrůstá ve městě apod. A také tím, v jakém prostředí vyrůstá - zda například nenastaly nějaké zásadní změny v rodině apod.

 

Pokud se Vám zdá nemocnost vnučky nestandardní, obrátila bych se na pediatra, aby zjistil možnou příčinu.

 

Moc Vás zdravím a přeji Vaší vnučce pevné zdraví!

 

Za Drogovou poradnu

Andula Novotná 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko