fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

jak teď

Rodina

Doma teď máme dost rodinejch problémů ,má matka je můj opatrovník neví co řešit dřív ,dostává na mne pouze 4000kč za pomoc a doprovod při řešení osobních úředních a zdravotních věcí ...Teď má mamka těžké období,já sem zaléčený zchizofrenik a tak se ptám zda je možné i v mé situaci se dostat z domova do chráněného bydlení -(sem po druhým očkování vakcíny fizer...Nebo jestli je možné mne dostat do nějaké solvetního psychiatrického zařízení kde se k pacientům nechivaj jak hovada... Mívám deprese ,úzkosti a sylnej syndrom neklidných nohou a musím na to brát tramal ,jenže některé léčebny toto moc nechápou a já se se slabým lékem ,který tolik nepomáhá se moc trápím 19.7 jdu k neurologovi abych to měl papírově podle vyšetření podložený ....Poraďte prosím sem pět let čistý ,narušený sem stále hledám nějaké rozumné řešení ...předem děkuji za rady .naschle

Odpověděl: Marie Saudková

 

 

Dobrý den, 

 

děkujeme vám za dotaz. Po pětileté abstinenci už nespadáte mezi uživatele návykových látek, ale to neznamená, že nepotřebujete ve vaší situaci pomoci. Pokud berete návykové léky, které ale berete na doporučení a předpis lékaře neměl by to být nikde problém.

 

Pokusím se vás nasměrovat na některá zařízení, která poskytují pomoc lidem s duševním onemocněním.

Níže posílám kontakt na dvě největší - Focus a Bonu, bylo by dobré obrátit se také na Centrum duševního zdraví - takzvané CDZ, v Praze fungují dobře tři - na Praze 6, 8 a na Praze 2. Poskytují službu Case management - případovou práci, je to něco co by mohlo ve vaší situaci zafungovat. Službu Case management poskytuje také Focus a Bona. Hodně záleží na vaší spádové oblasti, kde bydlíte. 

 

Pokud nejste z Prahy obraťte se na nás znovu a uveďte vaše nejbližší město - pokusím se vás nasměrovat na nejbližší vhodné zařízení.

 

https://www.fokus-praha.cz/

 

nebo:

Bona o.p.s. - chráněné bydlení


Adresa: Pod Čimickým hájem 177, 181 00 Praha 8-Bohnice

 

Telefon283 853 16

 

Přeji vám hodně štěstí v řešení vaší situace!

 

Za drogovou poradnu

 

Marie Saudková

 

 

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko