fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Alkoholismus

Bi

Dobrý den, již 4 roky chodím s přítelem, jsme spolu šťastní. Jediný kámen úrazu jsou jeho rodiče, kteří se o nej vůbec nezajímají. Jeho rodiče se rozvedli, když byl malý, matka je opustila kvůli její přítelkyni... Od te doby jeho otec pije, je závislý na alkoholu, přišel o všechno i o dům, všechny peníze propije... chová se ke svým dětem skaredě, jediné, co ho zajímá je alkohol... příteli, ale jeho otec moc chybí, nikdy neměl možnost s nim trávit čas jako s normálním otcem... chtěla bych mu nějak pomoct, protože mi na přítelovem štěstí moc záleží. Všem je ukradené, ze jeho otec pije, nikdo se ani nepokusil mu nějak pomoct, ale já bych moc chtěla a věřím, ze přítel by sel do toho se mnou, kdyby věděl, ze v tom nebude sám. Jeho otec je opravdu dobrý člověk, jen se mu v životě staly spatne věci. Proto bych chtěla poprosit o radu, kde vůbec začít? Jak mu pomoct? Nemám s tím zkušenosti, ale věřím, ze za pokus to určitě stojí, děkuji za odpověď.

Odpověděl: Markéta Kordová

 

Zdravím Vás,

 

je od Vás hezké, že máte snahu napravit rodinné vztahy a dopřát příteli zdravého otce.  Je toho asi více, co by bylo potřeba probrat, nejrozumnější by bylo asi začít u nás v Poradně pro rodinné příslušníky, kde byste měla více prostoru vše potřebné zkonzultovat, doplnit si informace, zvážit možnosti, naplánovat další kroky.

 

Je pro Vás možné navštívit naši Poradnu v Praze?

 

MK

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko