fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

heroin

rola

Dobrý den, syn ( 28 let )užíval cca 4-5 měsíců heroin, kouřil ho z alobalu. Ted se rozhodl s tím skoncovat a už je 3 týdny bez drog..vše zvládl dobře, jen stále přetrvávají potíže se zvracením, zvrací několikrát denně, nic v sobě z jídla neudrží...vím, že abstinenční příznaky jsou kruté a zvracení k tomu patří,vyhledala jsem si na internetu průběh a všude píší, , že po týdnu abstinence by měly tyto problémy slábnout a ustupovat. Tak se chci jen ujistit a uklidnit, že to ještě stále patří k odvykání a trvá to u někoho déle,že je to běžné a nemůže to být jiná zdravotní příčina, že by si něco tím užíváním poškodil a radči by měl navštívit lékaře. Je mi jasné, že pokud by šel k lékaři, musel by mu říci pravdu, měl by záznam a to by jsem nerada. Děkuj za odpověd

Odpověděl: Markéta Kordová

 

Dobrý den,

 

je pravdou, že vše, co se týká užívání drog, stejně tak jejich vysazování, může být dost individuální. Ale bohužel, nemůžeme tímto způsobem přes internet objektivně vyhodnotit, zda co to se děje se synem je běžné s ohledem na vysazení nebo zda se jedná i něco jiného, co třeba s drogami nesouvisí. Nejrozumnější by bylo samozřejmě navštívit lékaře. Chápu, že se Vám do toho moc nechce. Netuším, kde žijete, potažmo syn. Pokud jste z Prahy, můžete se obrátit na naše Kontaktní centrum pro uživatele drog, kde pracuje i zdravotní personál, včetně lékařů. Služeb K-centra se dá využít nezávazně, zle i anonymně (také bezplatně), níže kontakt.

 

Káčko je sice otevřeno každý den, včetně víkendů a svátků. V případě, že by syn u nás návštěvu zvažoval, bylo by lepší si do K-centra nedříve zavolat a domluvit se, kdy může přijít, aby se trefil, co doby, kdy tam nějaký lékař bude.


Kontaktní centrum, SANANIM

Na Skalce 819/15
Praha 5, Smíchov

mapa

 

poradenská linka: 602 666 415

(po - pá 13 - 17)
mobil: 605 240 501

 

e-mail: kacko@sananim.cz

facebook: www.facebook.com/kacko/ 

 

Káčko má otevřeno 365 dní v roce - nemoc závislost nemá víkendy ani dovolenou.

 

Pondělí

13 - 20

Úterý

 9 - 20

Středa

13 - 20

Čtvrtek

9 - 20

Pátek

9 - 20

Víkendy a svátky

13 - 20

 

 

 http://www.sananim.cz/o-nas-1/kontaktni-centrum-kc.html

 

Nejenom, že zde může své zdravotní potíže zkonzultovat, také by bylo rozumné, aby byl v kontaktu s odbornou pomocí, nebude to mít teď snadné a je rozumné svou závislost řešit.

 

S pozdravem, MK

 

 

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko