fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Jak dlouho je thc v moči.

Andilek

Dobrý den, cca pul roku nezletila dcera kourila marihuanu,dala jsem jí poslední šanci. Každou neděli děláme testy na thc z moči a stále je pozitivní už 26 den od posledního užití drogy, je to možné? Nebo lže a při venčení psa v tom pokračuje s tou partičkou dále. Nevím jestli věřit. Co dělat dál. Je hodně rozdílných článků o thc v moči, ale zda se mi to dlouhé. Jen se bojím že lže. Děkuji za jakoukoliv radu nebo názor, popřípadě pomoc nebo kontakt na osobu, která by pomohla, poradila a né mě hned tahala po sociálkách.

Odpověděl: Markéta Kordová

 

Zdravím Vás,

 

možné to je, THC se drží v organismu oproti jiným drogám poměrně dlouho. Níže uvádím orientační údaje.

 

Detekce moč = 1 až 30 dní (lze i déle u každodenních uživatelů, při konzumaci občas do 14 dní)

Detekce krev = do 14 dní (při občasném užití cca týden)

Detekce sliny = jako u krve

 

Podotýkám, že jde o orientační údaje, jelikož je to vždy velmi individuální záležitost. Doba záchytu se odvíjí především od intenzity a od frekvence předešlého užívání, velikosti dávek, množství obsažených účinných látek (tedy kvalita konkrétní drogy) a na individualitě metabolismu. Také nejde opomenout skutečnost, že právě THC se usazuje v tucích, z nich se postupně uvolňuje do organismu a tam metabolizuje. Metabolity u běžně dostupných a používaných testů ukážou pozitivní výsledek oproti jiným drogám poměrně dlouho. To znamená, že dotyčná testovaná osoba nemusí být přímo pod vlivem drogy, nicméně je to důkaz, že v posledních dnech byla droga konzumována.

 

Pokud byste celou situaci ráda s někým konzultovala, můžete se obrátit na naši Poradnu pro rodiče (bezplatně, nezávazně, bez obav, že bychom někam něco hlásili). Stačí se jen objednat na uvedených číslech. Pokud se nedovoláte hned, buďte prosím trpělivá, v době, kdy kolegové hovoří se svými klienty, telefony nezvedají. Když budete volat na mobil, zavolají zpět hned, jak to bude možné. Můžete se klidně odkázat na mě.

 

Poradna pro rodiče, SANANIM

Žitná 1574/51

Praha 1

 

mapa

 

pevná linka: +420 284 824 234 

mobil: +420 739 268 527
e-mail: rodice@sananim.cz

 

Pondělí

9 - 19

Úterý - čtvrtek

9 - 17

Pátek

9 - 15

 

http://www.sananim.cz/o-nas-1/poradna-pro-rodice-ppr.html

 

Mějte se zatím hezky, kdyby bylo třeba, ozvěte se.

 

S pozdravem, Markéta Kordová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko