fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

THC - Sliny

Morto

Dobrý den, hulil jsem zhruba 4 dny v kuse, každý den jednu skleněnku, týden předtím joint. Předtím 2 měsíce nic. Je možné, že po dvou týdnech od posledního zakouření nalížu na slinný test u policie ? Nechci hned vyjet a poté čekat měsíc na řidičák, pokud nalížu (jelikož v krvi by aktivní megabolity určite nebyly). Děkuji

Odpověděl: Markéta Kordová

 

Zdravím Vás,

 

je fajn, že si sháníte informace a nechcete riskovat.

 

Níže vypisuji přibližné detekce, které se mohou lišit dle individuality organismu, kvality konkrétních drog a frekvence užití.

 

THC:

detekce moč = 1 až 30 dní (lze i déle u každodenních uživatelů, při konzumaci občas do 14 dní)

detekce krev = do 14 dní (při občasném užití cca týden)

detekce sliny = jako u krve

 

Nejde opomenout skutečnost, že právě THC se usazuje v tucích, ze kterých se postupně uvolňuje do organismu a tam metabolizuje. Metabolity u běžně dostupných a používaných orientačních testů mohou prokázat pozitivní výsledek poměrně dlouhou dobu. To znamená, že dotyčná testovaná osoba nemusí být přímo pod vlivem drogy, ale je to důkaz, že v posledních dnech bylo THC konzumováno.

 

Pokud by Vám případně Policie ČR takto prokázala přítomnost THC, je nezbytné, aby proběhlo i přetestování z krve v laboratoři, které je konkrétnější. To znamená, že lze posléze krevního testu v toxikologické laboratoři zjistit, zda Vaše užití mělo vliv na schopnost řízení motorového vozidla. Aktivní THC je v krvi detekovatelné cca 24 hodin od posledního užití. Čím déle za volant usednete, tím samozřejmě lépe.

 

Můžete si na své náklady orientační test pořídit a sám se otestovat, abyste věděl, jak si vedete. V lékárnách a na internetu jsou běžně k dispozici.

 

Stačí to takto?

 

Mějte se zatím hezky, MK

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko