fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Dithiaden(za jak dlouho mužu řídit)

Petr

Dobrý den,měl bych otázku za jak dlouho mužu po Dithiadenu zase bezpečne sednou za volant? Za jak dlouho odezní učinky? A je možne že bude dohledatelny slinnými testy PČR. Léky použivam na alergii konkretně na atopicky exem, nepouživam ho každý den jen když mam svědeni a nemužu spat. Dostal jsem ho na předpis a pani doktorka mi jasne rekla ze po nem nesmím řidit ale už nerekla za jak dlouho zase mužu sednout na volant.

Odpověděl: Gabriela Koryntová

Dobrý den, Petře,

 

dithiaden se vylučuje z těla poměrně pomalu, dokonalé vyloučení z těla je otázkou několika dnů. Studie uvádí, že po 6 dnech bývá vyloučeno cca 78% léku. Nicméně na screeningových testech policie by se nejspíš neobjevil.

 

Užívání léků typu dithiaden je skutečně pokud jde o řízení velmi riskantní, protože ovlivňují pozornost, rychlost úsudku i reakce. S řízením auta by proto měl jasně vyslovit souhlas váš ošetřující lékař, který je schopen zohlednit velikost užívané dávky s ohledem na váš věk, hmotnost, rychlost metabolismu a další parametry tak, aby posoudil, kdy jste schopen řízení. Obraťte se proto na svou lékařku a situaci s ní konzultujte.

 

S pozdravem,

Gabriela Minařík.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko