fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Defekt způsobeny závislosti

Jack

Dobrý den, zajímalo by mě jaké jsou možnosti, ohledně léčby nosních dutin viz. Sliznice . Pervitin jsem snupal cca 6 let. S tím že poslední 2 roky apstinence mám problémy z nosem(dutinami). Které bych rad vyřešil . Je možnost nějaké operace ? V mem případě, finance nejsou problém . Děkuji za odpověď, případně tip .

Odpověděl: Gabriela Koryntová

Dobrý den, Jacku,

 

píšete, že potíže se objevily až v době abstinence, jste si tedy jistý, že souvisí s předchozím užíváním? Jak potíže vypadají? Rýmy, špatné dýchání, pocit, že vám chybí kus přepážky v nose? Máte za sebou nějaké lékařské vyšetření, kdy by někdo zhodnotil na jednu stranu možné příčiny opakovaných problémů s nosem a dutinami a stav vaší nosní přepážky? Alergologii, ORL?

 

Není v našich silách takhle na dálku vaši situaci zhodnotit. Chci tím říct, že hledání řešení se neobejde bez osobní porady s odborníkem, v první fázi z oboru ORL, podle výsledků uvidíte, jak dál. Nicméně aby mělo vyšetření smysl, je potřeba se svěřit s předchozím užíváním,a podrobně popsat své současné problémy. Nikdo vás za užívání nepochválí, ale zároveň nebudete první ani poslední, kdo má podobné potíže, ať už následkem užívání nebo z jiných důvodů.

 

Nosní přepážku zničenou užíváním lze operovat, případně nahradit. Ale jde o velký zákrok, který bych vnímala jako nouzové řešení v případě, kdybyste měl přepážku děravou a opravdu nešlo o jiné problémy. Jak jsem psala, odborné vyšetření je naprosto nezbytné.

 

S pozdravem,

Gabriela Minařík.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko