fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Dojezd po pervitinu

TomiNoo

Pěkný podvečer...
Včera jsem si asi po měsíci dal i.v. pervitin. Dnes mě strašně pálí oči, dostávám křeče... Měl jsem hnusnou křeč v noze, která byla velmi bolestivá a trvala příšerně dlouho, už několik hodin kulhám, protože to strašně bolí.... Občas mě i svědí kůže všude možně na těle.. chci se zeptat, čím jsou tyto nepříjemné stavy způsobeny? Předem děkuji za odpověď.

Odpověděl: Gabriela Koryntová

Dobrý den, TomiNoo,

díky za dotaz i za důvěru, se kterou se na naši poradnu obracíte.

 

Všechny příznaky, které popisujete (křeče, následné kulhání, pálení očí, svědění), mohou skutečně souviset s užitím pervitinu. Bohužel však nejsem schopná na dálku váš stav podrobně vyhodnotit. Mohlo by jít o následek užití, kdy tělo reakguje v zásadě alergicky na pervitin nebo nějakou jeho složku. Tomu  by bylo možné přičíst svědění kůže různě po těle a pálení očí. Ke křečím může docházet následkem jejich zvýšené citlivosti a reakce na pervitin - něco v tom smyslu, že tělo je v době užití tak nabuzené a svaly tak napnuté a přetížené, že druhý den reagují křečemi. Zlepšení by mohlo přinést užití magnesia. 

 

Nicméně vždy, když dojde k podobným potížím, je dobré znát podrobněji stav pacienta a vyloučit jiné možné příčiny. Svědění může souviset s poškozením jater, křeče jednak s neurotoxicitou pervitinu nebo i nějakou menší příhodou v mozku (ucpání cévy, prasknutí apod.).

 

Vím, že jste v minulosti psal, že experimentujete navzdory pobytu v komunitě i rodinné zátěži s různými látkami, zmiňoval jste pocity ztráty smyslu života. Našel jste odvahu a máte někoho, s kým otevřeně mluvíte? Je někdo nebo něco (krom drog), co vám pomáhá?

 

S pozdravem,

Gabriela Minařík.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko