fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Těhotenství a toluen

Daggie

Mám klientku 1 týden před porodem. Klientka během těhotenství kouřila, pila alkohol a čichala toluen. Nepřestala ani v době před porodem. Myslíte, že dítě může být poškozené?

Odpověděl: Markéta Kordová

Dobrý den,

 

to opravdu neumíme tímto způsobem posoudit, je to spíš otázka pro ošetřujícího gynekologa. Určitě musela absolvovat kontroly a různá vyšetření. Samozřejmě, vše z toho, co jste uvedla, zdravému vývoji neprospívá, do jaké míry, v tomto případě, bohužel, neumíme objektivně vyhodnotit.

 

Otázkou je však také to, co bude po porodu (?). Bude Vaše klientka schopna obstát v rodičovské roli? Má zázemí? Partnera? Pravidelný příjem? Atd...atd...

 

Pokud užívala během celého těhotenství a přijde do porodnice rodit pod vlivem, obávám se, že to nebude bez následků. Personál v tomto případě je kompetentní v tom informovat OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí).

 

Netuším, kde pracujete a v jaké formě péče tuto klientku máte. Pokud jste kolegyně z nějaké pomáhající profese, nemusíte psát na anonymní poradnu, ale obrátit se na nás přímo a informovat se o všem, co potřebujete.

 

Zde kontakt na kolegyni PHDr. Ilonu Preslovou, která se oblastí závislých matek dlouhodobě zabývá.

 

pevná linka: +420 220 80 31 30

mobil: +420 702 036 237

email:  pece.dite@sananim.cz


http://www.sananim.cz/o-nas-1/centrum-komplexni-pece-o-dite-a-rodinu-ckp.html

 

Stačí to takto?

 

Markéta Kordová

 

 

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko