fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Nemůžu spát

Sab

Dobrý den už tři měsíce neberu drogy užívala jsem pervitin nitrozilne nemám abstaky ani chutě jen mám problém usnout prosím co mám dělat diky

Odpověděl: Amrit Sen

Sab, zdravím Vás,

 

vážíme si Vaší důvěry. Rád bych Vám poblahopřál, že se 3 měsíce držíte. Abych odpověď lépe zacílil, pomohlo by mi vědět, jestli jste "na to" sama, nebo jestli jste v péči lékaře, nebo terapeutickém procesu, nebo podpůrné péči zařízení, služby pro lidi, kteří se snaží abstinovat, nebo léčit, uzdravovat ze závislosti.

 

Takto Vám doporučuji navázat kontakt s lékařem, nejlépe psychiatrem - adiktologem, který Vám, kromě jiného, může pomoci s "ošetřením" nespavosti.

 

Rozumím, že jste v obtížné, náročné a vyčerpávající situaci, určitě na ni nezůstávejte sama. Možná nebude v době koronaviru úplně snadné, objednat se k zmíněnému odborníkovi, ale určitě to zkuste.

 

Když napíšete ve kterém, nebo poblíž kterého většího města bydlíte, můžeme Vám pomoci s nasměrováním.

 

Zároveň Vám doporučuji zavolat na nově zřízenou

bezplatnou non-stop Linku první psychické pomoci: 116 123,

nebo na naši Poradenskou linku SANANIM: 602 666 415

 

Co dodat? Zkuste večer před spaním čaj z meduňky, který koupíte v každé lékárně i běžnějších obchodech, mohl by Vám pomoci se zklidněním a usínáním. 

 

3 měsíce bez drog jsou skvělým počinem, nespavost však nebývá jediným úskalím, kterým nejspíš procházíte, nebo budete procházet. Máte li abstinenci udržet a uzdravit se, žít spokojený, šťastný život, budete na sobě ještě muset "máknout". I proto Vám doporučuji vejít v kontakt s odbornou podporou a pomocí, nebo svépomocným společenstvím uzdravujících se a uzdravených závislých, NA - Anononymních Narkomanů, kterým se už po generace lidí z celého světa, daří abstinovat a uzdravovat:

 

NA - Anonymní Narkomani CZ:

https://anonymni-narkomani-cz9.webnode.cz/

http://anonymni-narkomani.webnode.cz/

 

NA Skype online mítinky:

Pošlete žádost o přátelství NA Česko - Slovensko (Skype adresa: naceskoslovensko)
- pokud budete online (tzn. při Vašem jménu bude svítit zelená kulička), "naceskoslovensko" Vás připojí do skupinového telefonátu bez kamer.

 

Skype setkání jsou anonymní (kamery nejsou povinné), trvají hodinu a můžete se kdykoliv odpojit z rozhovoru.

 

Pokud nejste technicky zdatná a máte problém pracovat se Skypem a chcete se zúčastnit, napište na naslovakia@gmail.com a my se Vám pokusíme pomoci.

 

Pokud chcete zůstat v kontaktu s Anonymním Narkomany a jinými uzdravujícimi se závislými, přidejte se do online skupiny "NA ČeskoSlovensko". Jednoduše pošlete email na naslovakia@gmail.com s žádostí o členství a my Vás připojíme. Budou Vám do emailové schránky chodit denní zamyšlení s tématem uzdravování ze závislosti a další užitečné informace. Skupinu můžete kdykoliv opustit.

 

Nově v době koronaviru probíhají každodenní mítinky pražské skupiny Druhá šance:

Neděle až pátky od 18:30 do 20:00 hodin

Soboty od 17:30 do 19:00 hodin


Stačí do Skype vyhledávače zadat: NA DRUHÁ ŠANCE a požádat o připojení.

Připojit a odpojit se je možné kdykoli v průběhu mítinku.

Kameru mají všichni vypnutou a mikrofon si každý zapíná jen na dobu, kdy chce promluvit, aby případné okolní zvuky mítink nerušily.

 

Přeji Vám vše dobré, držte se!

Amrit Sen.

 

 
 

 

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko