fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Problémy s nosem

Tomáš

Zdravím, už cca 5 let užívám pervitin, aplikuji ho jen přes nos.
1.Už nějaký čas pociťuji nepříjemnou bolest nosu, nebo spíš nosních dutin, také nadměrné tvoření tzv. snoplů a tvoření strupů v zadní části nosu.
Lze to něčím aspoň trochu zmírnit ?

Děkuji za odpověď.

Odpověděl: Markéta Kordová

 

Dobrý den,

 

to bude hlavně záležet na tom, v jakém stavu vaše sliznice a přepážka je, a to tímto způsobem neumíme vyhodnotit.

 

Do nějakého stupně poškození je sliznice určitě schopna regenerace úplné. Pokud, ale stále užíváte (netuším jak často a zda máte mezi jednotlivými konzumacemi třeba i delší pauzy?), jelikož nadměrná, ale i průběžná konzumace drog (kokain/pervitin) způsobuje odumírání tkáně a tím postupné poškozování. Uvádí se, že po cca 2 letech souvislého šňupání může dojít k její perforaci (protržení). Je to ale, individuální, a závisí to na dalších faktorech (druh užívané látky, její složení, kvalita, frekvence/množství konzumované látky, hygiena...).  

 

Počáteční příznaky poškození jsou chronická rýma, pocit plného nosu, krvácení apod.

 

Pokud nějaké potíže cítíte, bude určitě na místě, abyste si zašel na ORL, kde vám i doporučí vhodnou léčbu.

 

Možná zvážit, pokud se nechcete pervitinu vzdát úplně, zda nezvolit nějaký jiný způsob užití, např. kapsle http://www.edekontaminace.cz/clanek/1/285/kapsle.html.

 

Mějte se zatím hezky, buďte na sebe opatrný a když budete potřebovat, klidně ještě napište.

 

MK

 

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko