fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Dotaz

honza

Jak se zbavit zapachu po pervitinu koupil jsem byt kde velmi smrdi asi pervitin
Dekuji za odpoved

Odpověděl: Amrit Sen

Honzo, zdravím Vás,

 

díky za důvěru. Zbavit se zápachu po některých chemikáliích, bývá někdy velmi komplikované. Pokud se v bytě pervitin vyráběl delší čas, může to trvat velmi dlouho, potřebné zásahy a úpravy bytu mohou být nákladné. Záležet může i na tom, z jakých materiálů jsou stěny, podlahy i stropy postaveny a pokryty.

 

Určitě je potřeba všechny stěny i strop oškrabat, v horším případě osekat a někdy nezbyde než vyměnit i podlahy, o krytinách nemluvě. Pokud zbyl v bytě jakýkoli nábytek, či jiné předměty a vybavení, včetně věšáků a dalších, jako například sporák a digestoř, tak i ty doporučuji zlikvidovat, vyměnit a po těchto krocích samozřejmě vymalovat. Ani tak ale není zaručené, že byt nebude chemikáliemi, někdy až v horizontu let, cítit.

 

V každém případě Vám doporučuji, pokud jste takový byt skutečně koupil, dohodnout se s bývalým majitelem na finanční kompenzaci, nebo vymáhat náklady na nutnou rekonstrukci bytu soudní cestou.

 

Jak na to, Vám mohou poradit a pomoci Vám pracovníci specializované Právní poradny A.N.O., která je projektem bezplatné právní pomoci, určeným uživatelům/bývalým uživatelů návykových látek (alkoholu a/nebo nelegálních drog) a gamblerům, rodinným příslušníkům či profesionálům poskytujícím adiktologickou péči.


Právní poradna A.N.O. poskytuje právní pomoc ve všech odvětvích práva, zejména v oblasti práva trestního, občanského, rodinného, pracovního a zdravotnického. V rámci služeb nabízí nejen právní konzultace, ale i případnou obhajobu v trestním řízení či zastupování před civilním soudem.
Právní poradenství poskytuje formou osobních, telefonických nebo e-mailových konzultací, také prostřednictvím webové poradny a písemně:

 

Právní poradna A.N.O.
Koněvova 95
130 00 Praha 3 - Žižkov
Telefon: +420 222 582 932
Mobil: +420 736 760 701
E-mail: ppano@asociace.org
Web: https://poradna.asociace.org/
http://www.asociace.org/pravni-poradna/

Webová poradna A.N.O.:
https://poradna.asociace.org/webova-poradna/

 

Stačí takto?

 

Hodně štěstí, Amrit Sen.

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko