fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

podezření na drogy v domě

Ivana

Dobrý den,

delší dobu mám podezření, že se u nás v domě nebo v okolí vyskytují nějaké drogy. Já sama jsem drogy nikdy nebrala, ale přečetla jsem si o jejich projevech a účincích.

Zážitky z posledního týdne:
asi před týdnem v noci jsem začala cítit hodně nasládlý pach, potom silná bolest v krku, křečovitý kašel až dávivý, pálení očí. Od té doby téměř po každé noci silná bolest v krku a kašel, přes den se dám pomalu do pořádku. V krku pocity jakoby po nějakém pohmoždění. Také mi nárazově tekla několikrát krev z nosu.

Muž se často zdržuje na chalupě, takže tyto pocity nemá.


Zatím jsem si našla na vašich stránkách čísla, kam v případě potíží volat.

Jak dlouho zpětně může lékař zjistit, že jde o drogy?

Odpověděl: Markéta Kordová

 

Ivano, dobrý den,

 

těžko tímto způsobem vyhodnotit, zda se jedná o drogy. Příznaky, které jste popsala mohou být klidně příznaky běžných onemocnění. To takto opravdu nepoznáme.

 

Podle čeho usuzuje, že se jedná o drogy? Bydlí v domě uživatelé drog nebo nějaké pochybné osoby o kterých si to myslíte?

 

Co se týče detekce návykových látek v organismu je to velmi různé. Různé typy drog se drží v těle různě dlouho - od několika hodin, přes týdny a například THC klidně i měsíc, ale záleží jak jsem zmínila, na konkrétní konzumované látce, frekvence užití a individualitě organismu...

 

Mrzí mi, že Vám k tomu nemohu napsat více, ale tímto způsobem opravdu nejde dělat objektivní závěry, bohužel.

 

Mějte se zatím hezky, kdybyste chtěla popsat více situaci v domě, můžete klidně využít skrytou poznámku, ta není součástí veřejné části webu, nikdo ji tedy neuvidí.

 

MK

 

 

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko