fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Mam podezření že muj pritel bere drogy

Verča

Dobrý den,Prosím o pomoc nevím si už rady,žiji se svým přítelem uz 10 let čekáme druhé dite a myslím si ze začal brát drogy,vím ze už asi 2 roky kouři marihuanu ale ted se jeho chování hodne změnilo a zhoršilo nevím co dělat a v minulosti asi 2 roky před tím než jsme se seznámili bral pervitin nevim jak postupovat nechce se mnou o ničem mluvit a ani nechce nic řešit jsem uz opravdu v koncich porad vse zapíra a lže prosim poradte mi dekuji

Odpověděl: Jiří Tupý

Dobrý den Verčo,

děkujeme za dotaz a projevenou důvěru. Je dobře, že jste se na nás obrátila a nezůstáváte v tom úplně sama.

 

Píšete, že máte podezření, že přítel užívá drogy. O marihuaně víte, o dalších drogách tušíte. Usuzujete to ze změn jeho chování k horšímu. Navíc s Vámi odmítá řešit nejen drogy, ale nekomunikuje s Vámi o ničem. Umíme si představit, jak těžké to pro Vás musí být. Zejména v situaci, kdy spolu čekáte druhé dítě a potřebovala byste stabilního a pečujícího partnera.

 

Užívání drog dokáže vztah hodně zkomplikovat. Než se však rozhodnete pro nějaké razantní řešení, můžete vyčerpat možnosti odborné pomoci, které máte.

 

Existují organizace poskytující bezplatnou a profesionální péči jak uživatelům drog, tak jejich blízkým. Naše organizace provozuje v Praze Poradnu pro rodiče a osoby blízké (http://www.sananim.cz/o-nas-1/poradna-pro-rodice-ppr.html). Pokud jste z jiného města, rádi Vám zašleme kontakty na zařízení ve Vašem okolí. Na konzultaci se tam můžete objednat sama nebo i s partnerem.

 

Netuším, jak se k celé situaci staví partner. To, co popisujete, je pravděpodobně jen slupka, kterou vidíte. Pod ní toho může být hodně schovaného. Možná mu samotnému není dobře ve stavu, v jakém je. Možná skutečně opět užívá i jiné drogy než marihuanu a neví, jak z toho ven. (V ČR existuje dobře fungující systém léčby drogově závislých.) Možná řeší úplně jiné problémy... nevíme. Pokud se má Vaše situace měnit k lepšímu, je z našeho pohledu nezbytné, aby komunikace ve Vašem vztahu opět začala fungovat. K tomu je potřeba ochota vás obou.

 

Budeme rádi za zprávu, jak se Vaše situace vyvíjí!

S pozdravem a přáním hodně sil

Jiří Tupý

 

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko