fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Tramadol

Matej

Dobrý den, doktor mi předepsal lék Tramal 100mg tablety s postupným uvolňováním , tablety užívám již 2 dny , bohužel tabletu jsem před spolknutím rozkousal již 2x což jsem asi nemel a od té doby se vyskytlo dost problémů .. Necítím absolutně zimu, klidně vyjdu o půl noci ven v mikine, jinak je mi pořád horko.. Nevydržím sedět a odpočívat .. Vždy když sedím i kratší dobu cítím vnitřní neklid a nutkání se postavit.. Nemám chuť cokoliv dělat.. Hlavně mě otravuje to horko a celkově mám takový jiný stav vnimani okolí, ale hlavní účinky Tramalu už odeznely.. Chci se zeptat za jak dlouho tyto účinky vymizí když jsem včera uzil 1x 100mg a předevčírem 2x 100mg .. Předevčírem jsem překročil dávkování kvůli bolesti, což asi taky byla chyba.. Teď už Tramal neužívám protože ty vedlejší účinky jsou nesnesitelné prosím poraďte mi kdy by se vše mohlo vrátit do normalnu.. Přibližně . Děkuji moc.

Odpověděl: Zbyněk Oktábec

Dobrý den,

 

děkujeme za dotaz.

 

Tramadol a jeho aktivní metabolit by se z krve a těla měl vyloučit plně za několik (málo) dní. Předpokládal bych, že dnes by Vám mělo být již lépe, nicméně, pokud by Vám nebylo dobře na začátku příštího týdne, radil bych Vám, abyste navštívil lékaře a popsal mu vše, co jste psal zde nám.

 

Budu držet palce, aby se Váš stav zlepšil.

 

S pozdravem

Dr. Zbyněk Oktábec

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko