fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Chutě

Honza 34

Dobrý den, 2,5 roku abstinuji, bral jsem kokain. I po takto dlouhé době občas přijdou chutě. Slyšel jsem že spouštěč chutí může být i energeticky napoj, steroidy a další, může to být i zelený čaj nebo káva ?

Odpověděl: Gabriela Koryntová

Zdravím vás, Honzo,

 

mohlo by to tak být. Ale spouštěče jsou značně individuální záležitost. Chutě se mohou objevit prakticky kdykoli - spouštěč může být cokoli - vůně, hudba, osvětlení, ale pak i zjevnější věci jako je třeba alkohol, nebo třeba právě káva nebo čaj. Teoreticky by to mohlo být tak, že nabuzení zeleným čajem nebo kofeinem ve vás vyvolá chuť to ještě posílit. Pozorujete to právě v této souvislosti?

 

Jinak gratuluju k dvouleté abstinenci. Možná to, že se chutě vracejí, je jakési znamení, že vám v životě něco chybí, něco postrádáte ... může to být vzrušení, ale i něco úplně jiného. Zvažoval jste zkusit tomu přijít na kloub? Zkoušíte třeba nějaké sebepoznávání, máte zkušenost s terapií? To jsou podle mého bezpečnější cesty, jak přijít na to, co potřebuju a co mi udělá dobře. Co vy na to?

 

Zdraví,

Gabriela Minařík.

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko