fb

Nacházíte se: Úvodní stránka O poradně Prohledat odpovědi Dotaz

Zadejte dotaz

Prohledejte jiľ zodpovězené

Nevíte, jak se zeptat

Rivotril + Kventiapin

Michal

Dobrý den můj dotaz je prostý...potencují se navzájem psychofarmaka Rivotril a Kventiapin konkrétně Ketilept či nějak navzájem ovlivňují/kontraindikují? ( neptám se se záměrem zneužívání léků, ale k léčbě duševních obtíží). A když už píši optám se ještě na uživání alkoholu na tyto léky, samozřejmě vím, že se nedoporučuje pít na léky ať už kvůli zvýšené sedaci a zátěže na játra, ale bavím se o 1-2 alkoholickém nápoji - (pivo) Děkuji mnohokrát za odpověď a za Vaši práci a snahu pomoci.

Odpověděl: Zbyněk Oktábec

Dobrý den,

 

samozřejmě, potenciace účinků clonazepamu a quetiapinu existuje. Nicméně tato kombinace je relativně běžná s tím, že clonazepam by se v psychitrické indikaci neměl užívat déle než několik týdnů včetně postupného vysazování a posléze, pokud je nutné, být nahrazen léčivem vhodným pro dlouhodobé podávání.

 

Pokud jde o konzumaci alkoholu. Přesně jak píšete, obecně se nedoporučuje. Ať už z důvodů, které zmiňujete či z důvodů, které souvisí s vlastním onemocněním, protože u některých onemocnění je alkohol sám o sobě kontrindikovaný - pro možnost zhoršení situace atd.

 

Z toho co píšete, bych si dokázal představit, že máte problémy se spánkem - alkohol by se při těchto problémech neměl užívat, protože může tyto problémy prohlubovat/zhoršovat, o velmi mírné konzumaci je možné se domluvit s ošetřujícím, na druhou stranu rozhodně by se neměl konzumovat před spánkem...

 

Staší takto?

 

S pozdravem

Dr. Zbyněk Oktábec

Zpět

Veškeré materiály a texty na stránkách této poradny včetně zodpovězených dotazů jsou majetkem SANANIM z.u..
Jejich kopírování a jakékoli další využití je možné výhradně se souhlasem SANANIM z.u..
Licence Creative Commons Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česko